IRISH GUNDOG FIELD AND SHOW SOCIETY 7TH FEB

1ST PLACE ASHLEY DONNAN WITH FTW LOUGHGASHEL EDENS PADDY

2ND PLACE TONY RODGERS WITH AUTUMNWILLOW HERITAGE

3RD PLACE GERARD MURDOCK WITH MOUNTWILLOW  RUBY OF DUNAMOIRA

4TH PLACE TREVOR DOHERTY WITH MOUNTWILLOW WHEN I DREAM


 

DALCASSIAN GUNDOG CLUB(31ST JAN)

(NOVICE TRIAL ) IRISH KENNEL CLUB

1ST PLACE PAUL O'BRIEN WITH LURRIGA CEDAR OF CORRIB

2ND PLACE DAVID O'SULLIVAN WITH REDBOG BUTTON

 

SOUTHERN RETRIEVER CLUB 25TH JAN

OPEN STAKE (THE IRISH KENNEL CLUB) COBH

1ST PLACE LIAM DOLAN WITH CETIC WILD CAT

2ND PLACE DECLAN MC CARTHY WITH WATERGREEN JASPER

3RD PLACE ANDREW ROONEY WITH BARLEY LADDIE OF LAGGENGILL 

 

THE LABRADOR RETRIEVER CLUB OF NORTHERN IRELAND 23TH/24TH JAN

2DAY OPEN STAKE (THE KENNEL CLUB)

1ST PLACE STEVEN MC KELVEY WITH GLENLOCH STRAFFORD

2ND PLACE JOHN BARR WITH WILLOWMOUNT REGAL ROSE

3RD PLACE JOHN WILLIAMSON WITH GORTONS PRINCE

4TH PLACE NIGEL CARVILLE WITH FTCH WAYSGREEN APOLLO

 CRAIGAVON GUNDOG CLUB 17TH JAN

NOVICE STAKE (THE KENNEL CLUB)

1ST PLACE MARTIN RUSH WITH EUREKA DOC

2ND PLACE DECLAN BOYLE WITH MILLER MCDUFF

3RD PLACE TOM BRADY WITH MORAYGLEN MUNRO OF GLENANNE

4TH PLACE  AIDEN CARR WITH TUDORCOURT OAK

 WEXFORD RETRIEVER CLUB 17TH  JAN

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB) COOLATTIN

1ST PLACE JIM PERRY WITH FTW GLENANNE RIO

2ND PLACE BILLY LUNDY WITH FTCH THE NEWCAM BOSS

3RD PLACE IAN DAVIS WITH FTCH GLENANNE PI

4TH PLACE PAT HEARNE WITH COPPERBIRCH COLUMBUS OF SCARNAGH 

 

THE LABRADOR RETRIEVER CLUB OF NORTHERN IRELAND 16TH JAN

NOVICE STAKE (THE KENNEL CLUB) TATYO CASTLE

NO RESULT

CLONES RETRIEVER CLUB 11TH JAN

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB) CLONES

1ST PLACE TADHG KELLY WITH FTW CARRICKVIEW HOLLY

2ND PLACE HARRY GILLANDERS WITH FTCH FF

3RD PLACE JOHN BARR WITH FTCH WILLOWMOUNT REGAL ROSE

 

WEXFORD RETRIEVER CLUB 10TH JAN

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB) BALLYARTHUR ESTATE

1ST PLACE JOHN BARR(SNR) WITH FTCH DERRYAD MOSS

2ND PLACE IAN DAVIS WITH FTCH GLENANNE PI

3RD PLACE KEITH HAYES WITH WILLOWMOUNT TIME AFTER TIME

4TH PLACE DAVID BOYCE WITH DORRETS DRAGON

 

ULSTER GUNDOG LEAGUE 10TH JAN

NOVICE STAKE (THE KENNEL CLUB)

1ST PLACE ROY RANKIN WITH FTW TIRGARVE ELK

2ND PLACE MARTIN RUSH WITH EUREKA DOC

 DALCASSIAN GUNDOG CLUB 2nd JAN

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB) BRUFF

1ST PLACE MICHAEL CORR WITH FTCH ASTRAGLEN HARDY

(ONLY DOG THAT FINISHED)

 

IRISH RETRIEVER CHAMPIONSHIP

 1ST PLACE DONAL DONOHUE WITH FTCH  GEORGIAS HOLYSTONE HOPE
2ND PLACE LEIGH JACKSON WITH FTCH ELLIJAS DANNY
3RD PLACE MATTY LAMBDEN FTCH PETTISWOOD PRINCE OF TAMROSE
4TH PLACE PAUL O'BRIEN WITH FTCH CORRIB WARWICK
COM
NIGEL CARVILLE WITH FTCH APOLLOBAY APOCLYPSE OF ASTRAGLEN
JOHN BEHAN WITH FTCH QUARRYPOOL ROUGH DIAMOND

DALCASSIAN GUNDOG CLUB(21ST DEC)

(OPEN TRIAL) IRISH KENNEL CLUB

1ST PLACE SEAN DIAMOND WITH FTCH COPPERBIRCH MANDELA

2ND PLACE DECLAN BOYLE WITH FTCH MILLER MCDUFF

3RD PLACE IAN DAVIS WITH FTCH GLENANNE PI

4TH PLACE TOM LOWRY WITH FTCH WATERGREEN HUNTER

 CLONAKILTY FIELD TRIAL ASSOCIATION 20TH DEC

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB)

1ST PLACE JOHN BARR WITH FTW DERRYAD MOSS 

2ND PLACE IAN DAVIS WITH FTCH GLENANNE PI

3RD PLACE NOEL DORAN WITH COPPERBIRCH ANT

 

MID-ULSTER GUNDOG ASSOCIATION  20TH DEC

OPEN STAKE (THE KENNEL CLUB) MOYOLA ESTATE

1ST PLACE JOHN BARR(JNR) WITH WILLOWMOUNT REGAL ROSE

(ONLY DOG FINISHED)

MOHILL GUNDOG CLUB 14TH DEC

DERBY STAKE (IRISH KENNEL CLUB) MOHILL

1ST PLACE DECLAN BOYLE  WITH FTCH MILLER MCDUFF

2ND PLACE PETER CONVILLE WITH

3RD PLACE  ANTHONY REILLY WITH


 CLONAKILTY FIELD TRIAL ASSOCIATION 13TH DEC

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB ) COBH

1ST PLACE TOM LOWRY  WITH WATERGREEN HUNTER

2ND PLACE IAN DAVIS WITH GLENANNE PI

3RD PLACE NOEL DORAN WITH COPPERBIRH ANT

4TH PLACE ANDREW ROONEY WITH CLADERHEY EVAN


 MID ULSTER GUNDOG ASSOCIATION

OPEN STAKE (THE KENNEL CLUB) CALEDON 13TH DEC

1ST PLACE GARY WILSON WITH FTW CAMGART SNOWHILL

2ND PLACE WAYNE CARLISLE WITH BRACKENBIRD EDWARD OF CARLVALLEY


 THE LABRADOR RETRIEVER CLUB OF IRELAND (12 DEC)

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB ) MULBERRY SHOOT

1ST PLACE JOHN BARR SNR WITH DERRYAD MOSS

2ND PLACE JOHN BARR WITH WILLOWMOUNT REGAL ROSE

3RD PLACE PAT HEARNE WITH COPPERBIRCH COLUMBUS OF SCARNAGH 

FERMANAGH GUNDOG CLUB 9TH DEC

NOVICE STAKE ( THE KENNEL CLUB) GLENNOO

1ST PLACE ALAN ROUNTREE WITH PITTERNHILL ARTHUR OF TASCO

2ND PLACE PETER CONVILLE WITH AGHADOWEY HOLLY AT ANNOLOUGHAN 

3RD PLACE RONNIE FARRELLY WITH FTCH GLENLOCH ESSIEN

 

GOLDENVALE GUNDOG CLUB30TH NOV

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB )

1ST PLACE TONY O'HARE WITH TYRRELLISON STAR DREAMER

2ND PLACE DONAL DONOHUE WITH GEORDIAS HOLYSTONE 

 

BROADMEADOWS GUNDOG CLUB 29TH NOV

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB)  SLANE 

1ST PLACE  TONY RODGERS  WITH AUTUMNWILLOW KAISER
2ND PLACE STEPHEN MC KELVEY WITH GLENLOCH STAFFORD
3RD PLACE SEAN DIAMOND WITH COPPERBIRCH MANDELA
4TH PLACE DECLAN BOYLE  WITH MILLER MCDUFF

COM. TONY O'HARE  WITH TYRRELLISON STAR DREAMER

 ULSTER GUNDOG LEAGUE

NOVICE STAKE (THE KENNEL CLUB) COPELANDS

1ST PLACE RICHARD JOHNSON WITH SHIMNAVALE ???

2ND PLACE DECLAN BOYLE WITH MILLER MC DUFF 

 THE LABRADOR RETRIEVER CLUB OF IRELAND 23RD NOV

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB)

1ST PLACE TOM LOWRY WITH FTCH WATERGREEN HUNTER

2ND PLACE TONY O'HARE WITH FTCH TYRRELLISON STAR DREAMER

3RD PLACE PAUL OBRIEN WITH FTCH CORRIB WARWICK


FERMANAGH GUNDOG CLUB 26 NOV 

NOVICE STAKE (THE KENNEL CLUB ) CASTLEDILLON

1ST PLACE TOMMY MC MINN WITH BLATHAIN ROSE OF APOLLOBAY

2ND PLACE GARY WILSON WITH CAMGART SNOWHILL

3RD PLACE ROY RANKIN WITH TIRGARVE ELK 

4TH PLACE JOHN BARR WITH DERRYAD MOSS

COM

DECLAN BOYLE WITH MILLER MCDUFF

GERARD MURDOCK MOUNTWILLOW RUBY OF DUNAMOIRA


 

MID - CORK FIELD TRIALS  23RD NOV

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB )

1ST PLACE KEITH MATHEWS WITH COPPERBIRCH HARP

2ND PLACE MICHAEL CRONIN WITH FTCH WATERGREEN GEMMA OF MONSELL

3RD PLACE TOM LOWRY WITH FTCH WATERGREEN HUNTER

4TH PLACE GER O'NEILL WITH HIGHWALK STORM


 THE LABRADOR RETRIEVER CLUB OF NORTHERN IRELAND 22ND NOV

NOVICE STAKE (THE KENNEL CLUB )

(NO RESULT)

 

THE LABRADOR RETRIEVER CLUB OF IRELAND 21ST NOV

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB ) MULBERRY SHOOT

1ST PLACE TOM LOWRY WITH FTCH WATERGREEN HUNTER

2ND PLACE TONY O'HARE WITH FTW TYRELLISION STAR DREAMER

3RD PLACE PAUL O'BRIEN WITH FTCH CORRIB WARWICK

4TH PLACE NIGEL CARVILLE WITH APOLLOBAY APOCALYPSE OF ASTRAGLEN

 

THE LABRADOR RETRIEVER CLUB OF NORTHERN IRELAND (18TH NOV)

NOVICE STAKE (THE KENNEL CLUB) LARCHFIELD

1ST PLACE SIMON PARKE WITH SHIMNAVALE GRACE OF CROOBCOVEY

2ND PLACE ROY RANKIN WITH TIRGARVE ELK

3RD PLACE DECLAN MC COY WITH  ????

 

FERMANAGH GUNDOG CLUB(15TH NOV)

NOVICE STAKE (THE KENNEL CLUB)  RIVERSDALE

1ST PLACE GARY WILSON WITH ALTIQUIN LOTUS

2ND PLACE JOHN BARR WITH DERRYAD MOSS

3RD PLACE TOMMY MC MINN WITH BLAITHAIN ROSE OF APOLLOBAY

 

DALCASSIAN GUNDOG CLUB(14TH NOV)

(OPEN TRIAL) IRISH KENNEL CLUB

1ST PLACE NIGEL CARVILLE WITH APOLLOBAY APOCALYPSE OF ASTRAGLEN

2ND PLACE TONY O'HARE WITH TYRRELLISON STAR DREAMER

3RD PLACE THOMAS LOUGHRAN WITH COPPERBIRCH ROOSKY

 

ULSTER RETRIEVER CLUB (11th & 12th  NOV)

2 DAY STAKE  (THE KENNEL CLUB) GLENNOO

1ST PLACE JIM CARNEGIE WITH FTW ROSENALLIS ENZO

2ND PLACE BILLY LUNDY INT. FTCH THE NEWCAM BOSS

3RD PLACE MICKEY CORR WITH FTCH ASTRAGLEN HARDY

4TH PLACE DAMIAN NEWMAN WITH HATCHFIELD HARRIER OF YETTOLLEY

 Winner of Sam Jennet Raughlin Trophy for top placed dog bred by
Handler/Owner
    No 6 Rosenallis Enzo Jim Carnegie

 

GOLDENVALE GUNDOG CLUB 9TH NOV

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB )  MUNGRET

1ST PLACE DECLAN BOYLE WITH FTW MILLER MCDUFF

2ND PLACE SEAN DIAMOND WITH DOOHOOHA LAD

3RD PLACE MICKEY CORR WITH FTCH ASTRAGLEN HARDY

 

GOLDENVALE GUNDOG CLUB 8TH NOV

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB ) MULBERRY SHOOT

1ST PLACE IVAN LEE WITH FTCH WATERGREEN HERO OF NAMPARA

2ND PLACE CHRISTY SCOTT WITH WATERGREEN GLADIATOR

3RD PLACE OLLY MC MAHON WITH ???????

 

 

MID ULSTER FIELD TRIAL ASSOCIATION 8TH NOV

NOVICE STAKE (THE KENNEL CLUB )

 1ST PLACE ASHLEY DONNAN WITH LOUGHGASHEL EDENS PADDY
2ND PLACE  JOHN BARR WITH DERRYAD MOSS

ULSTER GUNDOG LEAGUE (5TH & 6TH NOV)

2DAY STAKE ( THE KENNEL CLUB )

1ST PLACE BILLY LUNDY WITH INT. FTCH THE NEWCAM BOSS

2ND PLACE (NOT AWARDED)

3RD PLACE NIGEL CARVILLE WITH INT.FTCH WAYSGREEN APOLLO


MOHILL GUNDOG CLUB (2ND NOV)

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB ) MOHILL

1ST PLACE JOHN BEHAN WITH FTCH QUARRYPOOL ROUGH DIAMOND

2ND PLACE DECLAN BOYLE WITH FTW MILLER MCDUFF

3RD PLACE JIM PERRY WITH GLENANNE RIO

4TH PLACE ANDREW ROONEY WITH FTW CALDERHAY EVAN

 N. IRELAND GUNDOG FIELD & SHOW SOCIETY

2DAY STAKE (BALLYDUGAN ESTATE)

1ST PLACE NIGEL CARVILLE WITH INT.FTCH WAYSGREEN APOLLO
  2ND PLACE JOHN BARR WITH WILLOWMOUNT REGAL ROSE

3RD PLACE DAMIEN NEWMAN WITH ASTRAGLEN TRIGGER OF FENDAWOOD

4TH PLACE BILLY LUNDY WITH INT. FTCH THE NEWCAM BOSS

 

ULSTER RETRIEVER CLUB (1ST NOV)

NOVICE STAKE (THE KENNEL CLUB)

1ST PLACE HARRY GILLANDERS WITH FFYNONGAIN RAZOR

ENNIS & DISTRICT GUNDOG CLUB (26TH OCT)

NOVICE STAKE (IRISH KENNEL CLUB )

1ST PLACE WAYNE CARLISLE WITH BRACKENBIRD EDWARD AT CARLVALLEY

2ND PLACE GRAEME EDGAR WITH COPPERBIRCH EVE

3RD PLACE DAVID WOODS WITH CORRIB WOODCOCK

 CRAIGAVON RETRIEVER CLUB (24TH &25TH OCT)

2 DAY OPEN STAKE (THE KENNEL CLUB )

1ST PLACE TADGH KELLY WITH FTW CARRICKVIEW HOLLY

2ND PLACE ALAN LEONARD WITH BARRONSTOWN ANGEL

3RD PLACE BILLY LUNDY WITH INT. FTCH THE NEWCAM BOSS

4TH PLACE JOHN WILLIAMSON WITH FTCH NORDEN LIGHTS CHEROKEE



 ULSTER RETRIEVER CLUB 25TH OCT

NOVICE STAKE (THE KENNEL CLUB) SHANES CASTLE

1ST PLACE JIM CARNIGE WITH ROSENALLIS ENZO

2ND PLACE MARTIN RUSH WITH EUREKA DOC

3RD PLACE DAVID BEATTIE WITH APOLLOBAY ENDUOME

4TH PLACE ALAN ROUNTREE WITH PITTERNHILL ARTHUR OF TASCO

 CLODAGH VALLEY FIELD TRIAL ASSOCIATION 25TH OCT

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB)

1ST PLACE MR MICHAEL HOEY WITH FTW ELLISAS CASPER

2ND PLACE MR IVAN LEE WITH WATERGREEN HERO OF NAMPARA

3RD PLACE MR L HYNES WITH TRUMPERTAKER ASH


 CLODAGH VALLEY FIELD TRIAL ASSOCIATION 24TH OCT

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB)

1ST PLACE MR MICHAEL HOEY WITH FTW ELLISAS CASPER

2ND PLACE SEAN DIAMOND WITH COPPERBIRCH MANDELA


 

ENNIS FIELD TRIALS(19TH OCT)

OPEN STAKE (MULBERRY SHOOT) IRISH KENNEL CLUB

1ST PLACE MATTY LAMBDEN WITH FTCH PETTISWOOD PRINCE

2ND PLACE BILLY LUNDY WITH INT.FTCH THE NEWCAM BOSS

3RD PLACE PAUL TOAL WITH FTCH ALTIQUIN RIPPLE

4TH PLACE ANDREW ROONEY WITH CALDERHAY EVAN

 

NORTHERN IRELAND FIELD AND SHOW SOCIETY(18TH SEPT)

NOVICE STAKE ( URBALSHINNY) THE KENNEL CLUB

1ST PLACE NOEL DORAN WITH FTW COPPERBIRCH ANT

2ND PLACE LAIM DOLAN WITH CELTIC WILD CAT

3RD PLACE ALAN ROUNTREE WITH PITTERNHILL ARTHUR OF TASCO

4TH PLACE AIDEN CARR WITH BENRAW BESS 

 GOLDENVALE GUNDOG CLUB (18TH OCT)

NOVICE STAKE (ADARE) IRISH KENNEL CLUB

1ST PLACE BILLY LUNDY WITH FTW PORTLELFIN ASPIRE

 

MIDLANDS RETRIEVER CLUB 12TH OCT

NOVICE STAKE (IRISH KENNEL CLUB )

NO RESULT

 

CLODAGH VALLEY FIELD TRIAL ASSOCIATION (11TH OCT)

NOVICE (IRISH KENNEL CLUB) ROSE GREEN

1ST PLACE MR L HYNES WITH LITTLETAIL OF TRUMPETAKER

2ND PLACE JOHN BARR WITH DERRYAD MOSS

3RD PLACE AMBROSE O'DONNELL WITH RED BOG BLIZZARD

 

THE LABRADOR RETRIEVER CLUB OF IRELAND (8TH OCT)

NOVICE STAKE (IRISH KENNEL CLUB)

NO RESULT

 MOHILL GUNDOG CLUB 6TH OCT

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB ) MOHILL

1ST PLACE DECLAN BOYLE WITH FTCH LEADBURN JAMIE

2ND PLACE RONNIE FARRELLY WITH FTCH GLENLOCH ESSIEN

3RD PLACE DAVID BEATTIE WITH APOLLOBAY ENDUOME


 

ULSTER GUNDOG LEAGUE (4TH OCT)

NOVICE STAKE (BALLYWARD) THE KENNEL CLUB

1ST PLACE MICKEY CORR WITH ASTRAGLEN HARDY

ONLY DOG FINISHED

 ULSTER GOLDEN RETRIEVER CLUB

OPEN STAKE (DRUMBANAGHER) THE KENNEL CLUB

1ST PLACE WILLIE HIGGINSON WITH SIMPLY BLUE

2ND PLACE JOHN BARR WITH WILLOWMOUNT REGAL ROSE

IRISH GUNDOG FIELD AND SHOW SOCIETY(4TH OCT)

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB) BRACKENHILL

1ST PLACE ANDREW ROONEY WITH FTW CALDERHAY EVAN

2ND PLACE MATTY LAMBDEN WITH PETTISWOOD PRINCE

3RD PLACE DANNY BEHAN WITH QUARRYPOOL AINEY

 

IRISH GUNDOG FIELD AND SHOW SOCIETY(3RD OCT)

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB) BRACKENHILL

1ST PLACE BILLY LUNDY WITH INT. FTCH THE NEWCAM BOSS

2ND PLACE JOHN DAWSON WITH BALLYVALLEY SAM

3RD PLACE DAVID BEATTIE WITH ALABAMA BLACK

4TH PLACE JOHN WILLIAMSON WITH GORTONS

 

NORTHERN IRELAND FIELD AND SHOW SOCIETY (3RD OCT )

NOVICE STAKE (CASTLEDILLON) THE KENNEL CLUB 

1ST PLACE JOHN BOAL WITH WADDLESHILL FINN

2ND PLACE ROY RANKIN WITH TIRGARVE EXIT

3RD PLACE MICHAEL CORR WITH ASTRAGLEN HARDY

 

MIDLANDS RETRIEVER CLUB (28TH SEPT)

OPEN STAKE (IRISH KENNEL CLUB)

1ST PLACE JOHN BARR WITH WILLOWMOUNT REGAL ROSE

2ND PLACE PAUL O BRIEN WITH CORRIB WARWICK

3RD PLACE PAT HEARNE WITH COPPERBIRCH COLUMBUS OF SCARNAGH 

 

IRISH GUNDOG FIELD & SHOW SOCIETY (27TH SEPT)

NOVICE TRIAL (MEIGH) IRISH KENNEL CLUB

1ST PLACE MICKEY KILMURRAY WITH FTW OAK HORN PETE

2ND PLACE DAMIAN NEWMAN WITH HATCHFIELD HARRIER OF YETTOLLEY

3RD PLACE TADGH KELLY WITH CARRICKVIEW HOLLY

4TH PLACE WAYNE CARLISLE WITH BRACKENBIRD 
EDWARD  AT CARLVALLEY

 THE WORKING RETRIEVER CLUB OF IRELAND (20TH SEPT)

OPEN TRIAL (IRISH KENNEL CLUB) BRACKENHILL

1ST PLACE BILLY(HACHET) LUNDY WITH INT. FTCH THE NEWCAM BOSS

2ND PLACE JOHN WILLIAMSON WITH FTCH NORDEN LIGHTS CHEROKEE

3RD PLACE JOHN DAWSON WITH BALLYVALLEY SAM

 

THE LABRADOR RETRIEVER CLUB

OF IRELAND (17TH SEPT)

(OPEN TRIAL) IRISH KENNEL CLUB (BRACKEN HILL)

1ST PLACE GARY MC GUTCHEON WITH INT. FTCH ALTIQUIN RAIN OF CAMGART  (MADE UP TO INTERNATIONAL FTCH TODAY)

2ND PLACE DAMIEN NEWMAN WITH FTW ASTRAGLEN TRIGGER OF FENDAWOOD

3RD PLACE SEAN NOLAN WITH INT. FTCH TWEEDSHOT TRIMBLE OF LETTERGREEN

 

MOHILL GUNDOG CLUB (14TH SEPT)

NOVICE STAKE (IRISH KENNEL CLUB) Mohill

1ST PLACE DECLAN BOYLE WITH FTW MILLER MCDUFF

2ND PLACE ALAN ROUNTREE WITH PITTERNHILL ARTHUR OF TASCO

3RD PLACE BILLY LUNDY WITH WITCHMYRE WIZARD OF CARDY

4TH PLACE JOHN BARR WITH DERRYAD MOSS

 

ULSTER GOLDEN RETRIEVER CLUB (13TH SEPT)

NOVICE STAKE (THE KENNEL CLUB) MEIGH

1ST PLACE  NOT AWARDED

2ND PLACE JOHN BARR WITH BERRYAD MOSS

3RD PLACE ALAN ROUNTREE WITH PITTERNHILL ARTHUR OF TASCO

 MIDLANDS RETRIEVER CLUB (07/09/14)

OPEN TRIAL (IRISH KENNEL CLUB ) 

1ST PLACE ANDREW ROONEY WITH CLADERHEY EVAN 

2ND PLACE MATT LAMBDEN WITH PETTISWOOD PRINCE

3RD PLACE JIM PERRY WITH GLENANNE RIO 

COBH FIELD TRIAL ASSOCIATION(06/09/14)

OPEN TRIAL (IRISH KENNEL CLUB) COBH

1ST PLACE BILLY(HACHET) LUNDY WITH INT. FTCH THE NEWCAM BOSS

2ND PLACE IVAN LEE WITH WATERGREEN HERO OF NAMPARA

3RD PLACE ANDREW ROONEY WITH BARLEY LADDIE OF LAGGENGILL

4TH PLACE ANDREW ROONEY WITH CLADERHEY EVAN

 

THE LABRADOR RETRIEVER CLUB

OF IRELAND (BRACKEN HILL) (5TH SEPT)

(OPEN TRIAL) IRISH KENNEL CLUB

1ST PLACE TOMMY MC MINN WITH BLAITHIN ROSE OF APOLLOBAY


ONLY DOG THAT FINISHED

 

DALCASSIAN GUNDOG CLUB(5TH SEPT)

(NOVICE TRIAL) IRISH KENNEL CLUB

1ST PLACE SEAN DIAMOND WITH COPPERBIRCH MANDELA

2ND PLACE PAT HEARNE WITH COPPERBIRCH COLUMBUS OF SCARNAGH  

3RD PLACE MICHAEL CORR WITH WATERGREEN JOY

4TH PLACE MICKEY KILMURRAY WITH OAK HORN PETE